Karula Manor Distillery OÜ, Karuoja, Karula küla, Haljala vald, Lääne-Virumaa

Viski2023-01-19T10:21:25+03:00

Viski

Karula Viski on esimene Eesti odralinnaseviski. Parimatest euroopa mahelinnastest keedetakse meski, mida kääritatakse 72 tundi. Seejärel destilleeritakse see aeglaselt käsitööna valmistatud vaskkatlas. Kuna mahud ei ole peamised, siis saab pea (Head) ja saba (Tails) lõigata just õige koha pealt, et süda (Heart) oleks selge ja puhta maitsega. Nii valminud viski küpseb järgmised aastad valitud tammevaatides. Esmalt Ameerika bourboni vaadis. Hiljem lisatakse maitset vaadis, kus varem on hoitud Oloroso või Pedro Ximénez šerryt.

Viskit saab esialgu osta vaid vaadi kaupa. Ja maitsmisega peab veel ootama. Kuni jook rahulikult vaadis küpsenud on. Seni hoitakse sinu vaadil hoolega silma peal.

Karula viskit tehakse väikestes partiides ja hingega.

Karula ühelinnaseviski müük vaadi kaupa nüüd alanud!

Eesti esimene odralinnastest valmistatud viski (single malt) on jõudnud vaati küpsema. Nüüd on võimalus seda ka vaadi kaupa osta.

Täidame teie poolt valitud vaadi Karula ühelinnaseviskiga ja viime  viskikeldrisse küpsema. Karula viski on valmistatud parimatest Belgia odralinnastest, kääritatud ja destilleeritud meie poolt siinsamas Eestis  2022 aasta sügisel.  Saad valida kolme erineva Karula viski vahel: traditsiooniline, kergelt suitsune ja tugeva suitsuga. Suitsuse viski puhul on linnased eelnevalt töödeldud turbasuitsuga. Pakume kolme erinevat vaadi tüüpi, mis igaüks lisab viskile oma lõhna ja maitsenüansse. Saad valida ka erinevate vaadi suuruste vahel. Väiksemas vaadis on viski kokkupuutepind vaadiga suurem ja viski  küpseb kiiremini kui suures vaadis. Küpsemise ajal osa viskit aurustub läbi vaadi seina (sõltuvalt kliimast 1-3 % aastas) ja selle võrra jääb viie aasta jooksul viskit vaadis vähemaks. Samuti muutub viski aurustumise tulemusel veidi lahjemaks. Sellise kaoga („angels share“) peab viski küpsemise juures lihtsalt leppima.

Hoiame viski küpsemisel silma peal järgmise viie aasta jooksul. Seejärel saate viski soovi korral pudelisse  villlida, või oma pakendis vastu võtta  ja sõpradele pakkuda.

Viski valmimisel viie aasta pärast tuleb Eesti Vabariigile tasuda aktsiisimaks, samuti täiendavalt tasuda villimise ja pakendi eest. Hinnas ei sisaldu ka küpsemiseks kasutatav vaat, kuid soovi korral võite sellegi hinnakirja alusel välja osta

 • Pedro-Ximenez 4 liitrit

  714,00  (sh. KM)

  Pedro Ximenez  (PX) on naturaalne magus dessertvein, mille valmistamisel on kasutatud vähemalt 85 % ulatuses samanimelist  viinamarjasorti. Pedro Ximenez on  magusaim sherry, mille suhkrusisaldus võib ulatuda  300 kuni 500 grammini liitri kohta. PX vaadis hoitud viskile lisandub euroopa  tammele omast vürtsikust ning  Pedro Ximenese sherry-st vaadis talletunud magusaid rosina, kuivatatud puuvilja ja tumeda shokolaadi noote. Pedro Ximenez on kõige tumedam sherridest lisades ka PX vaadis hoitud viskile tumedaid sügavaid pruune toone. Väiksemas vaadis on viski kokkupuutepind vaadiga suurem ja viski  küpseb kiiremini kui suures vaadis.

 • Oloroso 16 liitrit

  1074,00  (sh. KM)

  Oloroso vaadis küpsemine lisab viskile pähkli, kuivatatud puuvilja ja tumeda shokolaadi maitsenoote.  Viski muutub magusamaks, maitse täidlasemaks. Euroopa tammest valmistatud vaat lisab vürtsikust. Viski värvile lisandub tumepunaseid varjundeid kuid ei saavuta nii tumedaid toone nagu Pedro Ximeneze vaadis.

 • Pedro-Ximenez 16 liitrit

  1074,00  (sh. KM)

  Pedro Ximenez  (PX) on naturaalne magus dessertvein, mille valmistamisel on kasutatud vähemalt 85 % ulatuses samanimelist  viinamarjasorti. Pedro Ximenez on  magusaim sherry, mille suhkrusisaldus võib ulatuda  300 kuni 500 grammini liitri kohta. PX vaadis hoitud viskile lisandub euroopa  tammele omast vürtsikust ning  Pedro Ximenese sherry-st vaadis talletunud magusaid rosina, kuivatatud puuvilja ja tumeda shokolaadi noote. Pedro Ximenez on kõige tumedam sherridest lisades ka PX vaadis hoitud viskile tumedaid sügavaid pruune toone.

 • Ex bourbon 32 l

  1554,00  (sh. KM)

  Enamasti küpsebki Karula ühelinnaseviski ameerika burbooni vaadis. Burboon on ameerika viski, mille valmistamisel kasutatud teraviljasegus peab olema vähemalt 51 % maisi ja mis peab alati küpsema uues tammevaadis. Nii küpsebki Shotimaal ja mujal Euroopas viski tihti korra kasutatud burbooni vaadis. Burbooni vaat lisab Karula viskile kergelt magusaid vanilli, karamelli, mee ja tsitruse lõhna- ja maitsenüansse ning viski omandab ilusa kuldkollase tooni.

Karula ühelinnaseviskid

Traditsiooniline

Karula tradistiooniline ühelinnaseviski on valmistatud kõrge kvaliteediga mahesertifikaadiga Belgia odralinnastest. Kääritame virret  pea kolm ööpäeva ja destilleerime siis aeglaselt. Viski on karge maitsega. Vaati küpsema pannes lahjendame viskit 63 % ABV-ni puhta kohaliku põhjaveega.

Kerge suitsuga

Karula kerge suitsuga ühelinnaseviski sisaldab ka turbasuitsus töödeldud odralinnaseid. Linnased on mahesertifikaadiga Belgia päritolu. Kääritame virret pea kolm ööpäeva ja destilleerime siis aeglaselt. Viskil on kerge suitsune aroom ja maitse, mis vaadis maheneb veelgi.

Suitsune

Karula suitsune ühelinnaseviski on tugeva suitsuse aroomi ja maitsega, mis saadud linnaste töötlemisel turbasuitsus. Kasutame mahesertifikaadiga kõrge kvaliteediga Belgia odralinnaseid.  Kääritame virret pea kolm ööpäeva ja destilleerime siis aeglaselt. Viski suitsune aroom maheneb mõnevõrra vaadis küpsedes.

Kuidas viskit osta

 1. Täida tellimusvorm
  • Vali sulle sobiva maitsega viski
  • Vali sobiv vaat, milles soovid viskit küpsemise ajal hoida
  • Lisa oma kontaktandmed
 2. Saada vorm meile
 3. Maksa viski eest vastavalt meie esitatud arvele
 4. Võta vastu kinnituskiri viski reserveeringu ja vaadi numbriga.
 5. Oota elevusega viski küpsemist
Viski vaat

Tellimusvorm

Title