Kihnu Maria

Talvine Signature kokteil Lone Island Kyne GIN-iga

Koostisosad

6cl Lone Island Gin
3cl Laimi-ingveri cordial
2.5cl Laimimahl

Valmistamine

Vala kõik koostisosad jahutatud šeikerisse, Šeigi ja topelt kurna jääga täidetud viskiklaasi. Kaunista kahe laimiviiluga.

Laimi-ingveri cordiali retsept:

Pese ja koori 18 laimi. Hoia laimikoored ja kooritud laimid eraldi karpides. Lisa laimikoortele 1kg suhkrut. Loksutage ja segage neid kuniks koored on täielikult sisse imbunud ja kuiva suhkruga segunenud. Jäta ööseks toatemperatuurile, et tekiks oleo saccharum – suhkru-õli segu.

Pressige kooritud laimidest mahl ja lisage mahl oleo saccharumile, segades seda hoolikalt 5–10 minutit, et suhkrutükid laguneksid ja seguneksid. Lase segunemiseks toatemperatuuril seista veel vähemalt 24 tundi. Segage uuesti, et suhkur täielikult seguneks ja seejärel kurnake vedelik läbi sõela, et laimikoored segust eraldada. Nüüdseks on valmis laimi cordial.

Seejärel lisage segule umbes 2 tassi värsket ingverimahla, et teha laimi-ingver icordial. Kodus värske ingverimahla valmistamiseks võtke 350-400g värsket ingverit, koorige ja tükeldage see ning pange partiidena blenderisse, lisage cordiali, et ingver paremini seguneks/puruneks. Laske veel 24 tundi seista ja seejärel kurnake cordial läbi sõela õhukindlasse anumasse ja hoiustage külmkapis.